aa info
STRONA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW SIECI BLOKOWYCH ATS
Informacje ogólne
Regulamin
Cennik usług
Opisy koniguracji i F.A.Q.
W3CACHE
Sprawdź pocztę przez WWW


Opis konfiguracji bezpiecznej poczty
opartej na protokole SSL

I. Certyfikat

Pierwsze co musimy zrobić to ściągnąć na swój dysk "Ceryfikat" - znajdziemy go tutaj jest on spakowany ZIP-em, więc należy go rozpakować.

.Następnie wybieramy menu "Start", potem "Panel stetrowania" a klikamy na ikonę "Opcje Internetowe", otworzy się okno "Właściwości: internet", wybieramy z niego zakładkę zwartość i klikamy na przycisk "Certyfikaty...".Pojawi się "Menedżer certyfikatów", tutaj wybieramy zakładkę "Zaufani główni wystawcy certyfikatów" następnie klikamy na klawisz "Importuj...".Powinno pokazać się okno zatytułowane "Kreator importu Menedżera Certyfikatów" w nim klikamy na przycisk "Dalej".
Następnie naciskamy "Przeglądaj", i w oknie "Otwórz" z listy "Pliki typu" wybieramy "Wszykie rodzje plików (*.*)" wskazujemy plik "ats-ssl.pem" który wcześniej "ściągneliśmy" z naszej strony i klikamy przycisk "Otwórz".Kilkamy ponownie "Dalej" Musimy tu zdecydować gdzie mamy umieścić certyfikat najlepiej nie zmieniać i zostawić "Automatycznie wybierz magazyn certyfikatów na podstawie tyego certyfikatu", naciskamy "Dalej", a następnie "Zakończ".Gdy pojawi się okno z pytaniem "Czy chcesz dodać następujący certyfikat do głównego magazynu" - odpowiadamy "TAK"Potem naciskamy "OK" i w oknie "Kreator importu Menedżera Certyfikatów" klikamy "Zamknij".Następnie wybieramy w oknie "Właściwości: internet" przycisk "OK".I to było na tyle jeżeli chodzi o "Certyfikat".
II. Konfiguracja programu pocztowego

Teraz opiszę konfiguracje "bezpiecznej poczty" na przykładzie programu pocztowego "Microsoft Outlook Express 6.0". W podobny sposób konfiguruje się większość programów pocztowych.

Najpierw Musimy wybrać z głównego menu "Narzędzia", potem pozycje "Konta".Powinno pojawić się okno o nazwie "Konta internetowe"- następnie wybieramy zakładkę "Poczta", ze spisu pokazujemy to konto e-mail dla którego ma sie odbywać bezpieczna transmisja.Wciskamy właściwości w które znajduje się po prawej stronie okienka.Gdy wyświetli się okno "Właściwości nazwa serwera" - wybieramy zakładkę "Zaawansowane"

Tu wpisujemy w okienka numery portu dla poczty wychodzącej: 465 a dla poczty przychodzącej wstawiamy: 995.
Nastepnie zaznaczamy dwa pola "Ten serwer wymaga bezpiecznego połączenia SSL".
Na zakończenie wciskamy "OK" lub "Zastosuj".

< początek >